Sosyal alanda yürütülen çalışmalarda yer almak istemez misin ?

Yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğümüz projelerimize dahil olarak, kendini geliştirmek ve çalışma tecrübesi kazanmak için bize ulaşabilirsin. Tabii ki şu şartları taşıyorsan...

  • Aktif katılım için gerekli motivasyon
  • Amaç ve çalışmalarımızı benimsemek
  • Yeni şeyler öğrenme merakı
  • Başkalarına yardımcı olmak isteği

Başvuru yapmaya karar verdiysen o zaman başlayalım :)


Avrupa Dayanışma Programı Nedir

Avrupa Dayanışma Programı; gençlerin kendi ülkelerinde veya yurtdışında, insanlara fayda sağlayan projelerde gönüllü olmalarına fırsat tanıyan bir girişimidir.


Europass CV

Avrupa Dayanışma Programı kapsamında kabul edilmiş yada hazırlanan projelere başvuru yapmanız için CV doldurmanız önemlidir. Aşağıdaki linkle basarak CV'nizi oluşturabilirsiniz.


Motivasyon Mektubu

İyi bir motivasyon mektubu, bir ev sahibi kuruluşla (ESK) temas kurduğunuzda son derece önemlidir. CV her ne kadar tecrübelerinizi ortaya koysada, kurumun sizi daha iyi tanımasına fırsat tanır.


Avrupa Gençlik Portalı

Bütün gönüllüler ve gönüllü adayları Avrupa Dayanışma Programı kapsamında oluşturulmuş platforma kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


Proje arama

Hazır olduğunuzu düşünüyor ve bir projeye katılmak istiyorsun ve kendine uygun proje arıyorsan kayıt yaptırdıktan sonra mevcut projeleri araştırabilirsin. Uygun projeyi bulduğunda yine bu platform üzerinden başvuru yapabilirsin. Ayrıca Mozaik Projeler sayfasını ziyaret etmende de yarar olacaktır, belkide sana uygun bir proje zaten hazır bekliyordur :)


Avrupa Dayanışma Programı ne mi kazandırıyor?

Sosyal sorumluluk

Proje süresince bir ücret almayacaksınız, ancak diğer yandan faaliyet süresince seyahat, konaklama ve geçim ve sigorta kapsamı hakkınız olacak. Böylelikle sosyal içerikli projelerde hem yer alabilecek hem de maddi olarak zor durumda kalmayacaksınız.

İstihdam

Bir Avrupa Dayanışma Programı projesinde yer almak her genç için önemli bir başarıdır. Bir işe başvururken ciddi bir deneyim olarak size CV'nizde özel bir yer alacaktır.

Sertifika

Bir projeye katıldıktan sonra, katılımınızı belgeleyen bir sertifika (Youthpass) almaya hak kazanacaksınız. Bunu iş başvurusunda bulunurken veya eğitim hayatınızda kullanabilirsiniz.

Gönüllü olmak için

Avrupa Dayanışma Programına katılmaya karar verdiysen aşağıdaki tuşa basarak ulaşabileceğin Gönüllü Formu'nu indirip doldurman ve sonrasinda This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermen gerekmektedir.

Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği
Mozaik Human Resources Development

Yenimahalle Mahallesi, 3115. Sokak
Altay Apartmanı 7/4
TR55270 Samsun

Tel.: +90 362 233 50 55
E-Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Hareketlilik: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


© 2020 Mozaik Human Resources Development