Fikrini Söyle

Gençler yapacakları etkinliklerle; temsili demokrasi mekanizmalarını yakından tanıma fırsatı yakalayacak; kendileri ve akranlarının birçok sorunlarını ve bu sorunları aktarabilme imkanı bulacaklardır. Ayrıca yine gençlerin sosyal hayatta daha fazla rol almak ve toplum içerisindeki sorumluluklarının bilincine varmaları da bu proje kapsamında öncelikli hedeflerdendir.

Yine proje kapsamında gençler yereldeki karar vericilerle bir araya gelme imkanı bulacakları gibi, diğer genç akranlarının da demokrasi ve katılımcılık konularında neler düşündükleri ele alınıp ortaya koyulması sağlanacaktır.

Ayrıca Avusturya’da yapılacak proje haftasında gençler; Avrupa düzeyinde karar vericilerle bir araya gelme fırsatını bulup, ülkedeki demokrasi işleyişi ile ilgili deneyimler kazanacaklar ve bu proje sayesinde konuyla alakalı farkındalıklarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Proje süresi: 2013 – 2014
Projenin uygulama yerleri: Türkiye ve Avusturya
Proje numarası: TR-13-13-2013-R1

Proje ortakları

  • Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği, Samsun - TÜRKİYE
  • Samsun Valiliği, Samsun - TÜRKİYE
  • Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Samsun - TÜRKİYE
  • Verein Multikulturell, Innsbruck - AVUSTURYA
  • Youth from Tyrol, Innsbruck - AVUSTURYA


Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu’ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Türkiye Ulusal Ajansı veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

X

Right Click

No right click