Benim Ülkem

Projenin gerçekleştirilmesi için kullanılacak çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Hedef kitlenin yaş aralığın farklılık göstermesi; katılımcıların sosyal profilinin farklılık arz etmesi ve kültürel gelenek ve görenekler düşünüldüğünde; proje faaliyetlerini uygularken dikkatli bir şekilde hareket edilmesi önem arz etmektedir.

Özellikle yurtdışında yaşayan ve eğitimin gören Türk asıllı gençlerimiz vatanlarıyla ilgili olarak pekte bilgi sahibi olmadıkları; tarihi yapısı ve kamu kurumlarını tanımadıkları ortadadır. Projemizde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz İstanbul; Edirne; Çanakkale; Ankara; Kayseri; Sivas ve Samsun illerine yapacakları tarihi gezi ve bilgilendirme seminerleriyle öz kültürlerini ve tarihi miraslarını daha iyi tanımaları hedeflenmiştir.

Yurtdışında yaşayan gençlerin sorunları arasında başı çeken kendi kültürünü tanımama, tarihi değerleri bilmeme gibi sorunlar başta gelmektedir. Bu sorunların çözümü hedef hem kitle için, hem de ülkemizin menfaati anlamında önem arz etmektedir.

Proje uygulama yeri: Türkiye

Proje ortakları

  • Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği, Samsun - TÜRKİYE
  • Verein Multikulturell, Innsbruck - AVUSTURYA
X

Right Click

No right click