INNO4IMPACT - Increasing Social Effectiveness Through Innovative Methods and Tools in Non-formal Education-based Youth Work

Program:

Erasmus +

Eylem türü:

Key Action 2
Stratejik Ortaklıklar
Gençlik

Referans numarası:

2019-2-TR01-KA205-078672

Uygulama tarihleri:

01.10.2019 - 30.09.2021

Proje hakkında

Sosyal bilimlerde ve politik belgelerde ifade edilen sosyal dışlanma, bireylerin veya grupların sosyal ilişkilerden, bağlardan veya kurumlardan kopup sosyal alanlara ve faaliyetlere katılmadığı çok katmanlı bir süreç olarak görülmüştür.

Gençlik çalışması, sosyal dışlanma konusunun önemli bir alanıdır. Gençler, alt kültürleri, alışkanlıkları, ihtiyaçları ve talepleriyle çoğu zaman beklenen normun dışına çıkarlar ya da kararsızca bu normun çevresinde dolaşırlar. Bu nedenle topluma katılmaya çalışırken yasal, yapısal ve kültürel engellerle karşı karşıya kalırlar. Bu bağlamda gençlik çalışması, gençlerin farklı dönemlerdeki sosyal katılımları için önemli bir araç olarak tanımlanmaktadır.

Proje kapsamında, gençlik çalışmalarının sosyal etkilerini uluslararası platformda arttırmak, bu alanda çalışan kurum ve uzmanları kalite yönetimi ve yenilikçi yöntemlerle desteklemek ve bu alanda sürdürülebilir çalışmalar için somut kaynaklar oluşturulması amaçlanmaktadır.

Konsorsiyum

Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği (Koordinatör)

TÜRKİYE

T.C. Mersin Valiliği (Ortak)

TÜRKİYE

Innsbruck Üniversitesi (Ortak)

AVUSTURYA

Asociación Caminos (Ortak)

İSPANYA

Danilo Dolci (Ortak)

İTALYA

Bupnet (Ortak)

ALMANYA